Indický low-cost IndiGo začal létat do Istanbulu

24.03.2019 - Asie & AustrálieNejvětší indické nízkonákladové aerolinie IndiGo zahájily lety na své nové lince z Dillí do Istanbulu. Ve středu 20. března přistál letoun společnosti poprvé na Atatürkově letišti v Istanbulu a IndiGo tak zahájila lety do své první evropské destinace. Nová byla tento týden provozována jednou denně letounem Airbus A321neo, který létá v konfiguraci pro 222 cestujících. Od pondělí 25. března plánuje indický dopravce navýšení na dva lety denně s A321neo.

Kvůli napětí v indicko-pakistánských vztazích musí IndiGo v současnosti oblétávat pákistánský vzdušný prostor. Neplánované prodloužení délky letu má za následek technické mezipřistání v Dauhá pro doplnění paliva. IndiGo počítá, že po umožnění přeletů přes Pákistán bude linku provozovat bez mezipřistání.

Všechna místa v letadle jsou v ekonomické třídě. Ceny zpátečních letenek z Istanbulu do Dillí začínají na 382 eurech, což je zhruba 9800 Kč. V ceně letenky má cestující zapsané zavazadlo do 30 kg a příruční do 8 kg. Občerstvení podávané během letu je placené.

Indigo - Airbus A321neo (foto: IndiGo)

IndiGo chápe zahájení letů do Istanbulu jako první vstup na evropský kontinent a metropoli na Bosporu jako bránu pro cestující mířící do dalších evropských měst. Společnost se koncem minulého roku dohodla s Turkish Airlines na code-sharingu. Kód IndiGo se nyní objevuje na linkách tureckého dopravce z Istanbulu do Atén, Bruselu, Budapešti, Tel Avivu a na Maltu a dále také linkách Turkish Airlines do Bombaje a Dillí.

Témata