Indické Akasa Air plánují zahájení letů v červnu

30.03.2022 - Asie & AustrálieNové nízkonákladové aerolinie Akasa Air převezmou v dubnu svůj první letoun Boeing 737 MAX. Zahájení pravidelných letů pak indická společnost plánuje na červen. Uvedl to výkonný ředitel společnosti Vinay Dube na konferenci Wings India 2022. V současnosti zaměstnanci pracují na získání potřebných licencí a povolení k zahájení provozu.

Vinay Dube věří, že novému ultra low-cost dopravci se podaří příznivými cenami přitáhnout cestující, kteří dosud nelétali. Cílem Akasa Air je dále demokratizovat cestování letadlem pro všechny Indy bez odhledu na jejich sociální a kulturní původ. V úvodní fázi se chce aerolinie zaměřit na linky do sekundárních měst. V příštím roce pak plánuje zahájit lety do zahraničí.

Akasa Air - Boeing 737 MAX (foto: Boeing)

Do jednoho roka od svého startu má Akasa Air provozovat 18 letadel. Poté chce každý rok rozšířit svou flotilu o 12 letadel, takže za pět let jich bude mít 72. Tento počet letadel Boeing 737 MAX společnost objednala vloni v listopadu. Hodnota objednávky v katalogových cenách dosáhla výše 9 miliard dolarů. Vedle 737 MAX 8 aerolinie objednala také zhuštěnou variantu 737 MAX 200.

Za vznikem Akasa Air stojí indický miliardář Rakesh Jhunjhunwala, který drží 40 % akcií. Podle časopisu Forbes je Jhunjhunwala se jměním 6,1 miliardy dolarů 31. nejbohatším Indem. Zbohatl na obchodování s akciemi a svých investicích zejména do indických firem.

Témata