Ilker Ayci se stane novým CEO Air India

14.02.2022 - Asie & AustrálieBývalý předseda představenstva Turkish Airlines Ilker Ayci se stane novým výkonným ředitelem Air India. Představenstvo Air India na dnešním zasedání schválilo jeho jmenování. Funkci převezme s účinností od 1. dubna 2022.

„Ilker je lídrem v leteckém průmyslu, který přivedl společnost Turkish Airlines k jejímu současnému úspěchu. Jsme rádi, že můžeme Ilkera přivítat ve skupině Tata Group, kde povede Air India do nové éry,“ řekl Natarajan Chandrasekaran, předseda představenstva Tata Sons.

Ilker Ayci (foto: Tata Group)

Ilker Ayci rezignoval na své funkce v Turkish Airlines koncem ledna. V tureckém národním dopravci působil od roku 2015, kdy nahradil Hamdi Topcu. Ayci narozený v roce 1971 vystudoval politologii a veřejnou správu na ankarské univerzitě Bilkent. Dále studoval na univerzitě v Leedsu a Marmarské univerzitě v Istanbulu. S dnešním oznámením se vyjasnily důvody nečekaného odchodu Ayciho z Turkish Airlines.

Tata Group formálně převzaly leteckou společnost Air India koncem ledna. Firma zaplatila za indického národního dopravce částku 2,4 miliard dolarů. Tata Sons musely zároveň souhlasit s převzetím dluhů ve výši zhruba dvou miliard dolarů.

Jaké jsou další plány Tata Group s Air India není zatím známé, nicméně je jasné, že prvním úkolem Ayciho bude přivést aerolinii zpět k ziskovosti a také zlepšit její pověst. Spolu s Air India získala Tata Group také nízkonákladového dopravce Air India Express. Kromě toho skupina vlastní letecké společnosti Vistara a AirAsia India.

Témata