Iberia si naordinovala další ozdravnou kůru

27.10.2009 - EvropaŠpanělské národní aerolinie Iberia jsou na začátku nového strategického plánu označeného jako Plan 2012. Tato ozdravná kůra by měla z aerolinií opět učinit ziskovou společnost schopnou dlouhodobého rozvoje. Některé změny naplánované v rámci tohoto restrukturalizačního plánu jsou poměrně hluboké. Společnost například plánuje velkou změnu v přístupu k domácím a středně dlouhým tratím. Vedení aerolinie bez další specifikace uvedlo, že hodlá založit nového síťového dopravce se sídlem v Madridu, který bude zajišťovat cestujícím návazné linky na dálkové linky společnosti. Na ty má být kladen stále větší důraz. Rozvíjeno bude nadále především vedoucí postavení Iberia na linkách z Evropy do Latinské Ameriky.

Iberia

Iberia hodlá také prohloubit již naplánované úspory. Zákaz přijímání nových zaměstnanců je prodloužen až do roku 2012. V následujících dvou letech pak stávající zaměstnanci společnosti nemohou počítat s navyšováním mezd. Pro palubní personálu starší 55 let je připraven plán předčasného odchodu do důchodu. Další snahy na zlepšení hospodaření jsou plánovány také na straně výnosů. Jedná se například o face-lift obchodní třídy Business Plus, která bude postupně uvedena na všech dálkových linkách. Plán by měl společnost připravit na budoucnost bez ohledu na výsledek jednání o možné fúzi s British Airways.

Důkazem snah směřujících ke stimulaci objemu dopravy je také uzavření code-share spolupráce s brazilskou společností Gol Transportes Aéreos. Cestující španělských aerolinií budou moci nově využít lety do velkého počtu brazilských měst, mezi které patří i Brasília, Salvador, Recife nebo Foz de Iguacu. Linky obou společností se setkávají na mezinárodních letištích v Sao Paulu a Rio de Janeiru, kam Iberia létá dvakrát respektive jednou denně. Spolupráci ještě musí schválit příslušné brazilské úřady. Do budoucna zvažují obě aerolinie i propojení svých frequent flyer programů.

Témata