Hokejová Liga mistrů přivedla do Prahy další zajímavé chartery

05.09.2021 - Česká republikaSobota 4. září byla na pražském letišti bohatá na hokejové speciály právě probíhající Ligy mistrů. Pro tým Mladé Boleslavi si ráno opět přiletěl Saab 2000 NyxAir, aby je odvezl do Helsinek na zápas s místním IFK. Letadlo registrace ES-NSH je bohužel celé bílé, při bližším pohledu na trup jsou patrné zamalované polepy předchozího provozovatele, skotského Loganairu (registrace G-LGNS). Stejný letoun se na Ruzyni otočil zpět v noci po zápase.

Sobotní přílet Saabu 2000 estonské společnosti NyxAir (foto: Centaureax)

Viditelné byly polepy předchozího provozovatele, skotské společnosti Loganair (foto: Centaureax)

S předstihem jednoho dne přiletěl do Prahy v sobotu finský tým TPS Turku. K cestě z Brém, kde předtím hrál s místním týmem Bremerhavem, si nasmlouval Embraer 195 společnosti Great Dane Airlines registrace OY-GDC. Po nedělním večerním zápase se Spartou Praha se budou finští hokejisté hned vracet do Turku, vyzvedne je stejný typ i dopravce.

ATR 72-600 švédské společnosti BRA Braathens Regional Airlines na ruzyňském letišti (foto: Centaureax)

Ještě před začátkem víkendu v pátek dopoledne přistál další zajímavý sportovní charter. Společnost BRA Braathens Regional Airlines přepravila z Växjö místní hokejový tým Växjö Lakers k utkání se Spartou. Na charterový let švédská aerolinie nasadila ATR 72-600 registrace SE-MKH. Letoun pak v poledne odletěl do Malmö.

(foto: Centaureax)

Štítky