Hokejová Liga mistrů přivede do Prahy zajímavé chartery ze Skandinávie

30.08.2021 - Česká republikaMinulý týden začal další ročník hokejové Ligy mistrů, které se účastní i čtyři české hokejové týmy. Mezinárodní hokejová soutěž každoročně přináší také zpestření na českých letištích v podobě zajímavých dopravců, kteří přepravují naše týmy do zahraničí nebo jejich soupeře k utkání v Česku.

Fokker 100 společnosti Carpatair, který přepravil hokejisty HC Sparta Praha (foto: Centaureax)

V rámci prvního kola ligy se v pátek 27. srpna vydala HC Sparta Praha do švédského Vaxjö. Do Prahy se pak pražský hokejový tým vrátil z neděle na pondělí z finského Turku s letounem Fokker 100 rumunské společnosti Carpatair.

(foto: Centaureax)

Další český tým BK Mladá Boleslav hostil v prvním kole tým Frölunda HC, který do Prahy přiletěl s letounem ATR 72 švédské společnosti Braathens Regional a další den s ním pokračoval do Curychu.

Druhé kolo ligy přinese zajímavé návštěvy skandinávských dopravců v Praze. Ve čtvrtek 2. září má odcestovat BK Mladá Boleslav do Göteborgu, kde bude hrát s Frölunda HC. Pro český tým má přiletět z Malmö letoun Saab 2000 švédské společnosti NyxAir. Další den mají přiletět do Prahy Växjö Lakers k utkání se Spartou. Švédský tým do Prahy dopraví z Vaxjö společnost Braathens Regional se svým ATR 72.

V sobotu 4. září se vydají hokejisté Mladé Boleslavi do Helsinek k utkání s IFK Helsinki. Ráno pro tým přiletí z Malmö Saab 2000 NyxAir. Letoun pak české hokejisty přepraví z Helsinek zpět v noci po zápase a pak odletí prázdný do Malmö.

V neděli pak přiletí k utkání se Spartou finský tým TPS Turku. Hokejisty má z německých Brém přepravit dánská letecká společnost Great Dane Airlines se svým Embraerem 195, přičemž letoun pak odletí prázdný do Aalborgu. V pondělí 6. září pak přiletí stejná společnost s E-195 z Kodaně, aby finský tým dopravila zpět domů do Turku.

Témata