Hellenic Imperial Airways zahájí lety do New Yorku

28.05.2011 - EvropaŘecká letecká společnost Hellenic Imperial Airways zahájí 24. června pravidelné lety z Athén do New Yorku. Nová linka bude provozována letouny Airbus A340-300 zprvu čtyřikrát týdně vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v sobotu, později se počítá s denním provozem. V současnosti pravidelné spojení Athén s New Yorkem zajišťují jen Delta Air Lines.

Hellenic Imperial Airways byly založeny v roce 2006 a dosud se zaměřovaly především na charterterovou přepravu. Společnost byla známá zejména svou flotilou čtyř letadel Boeing 747-200. Nicméně v roce 2009 aerolinie poprvé provozovala krátce pravidelné lety, když nabízela spojení Birmingham - Athény - Džidda. Vloni v červnu aerolinie zahájila pravidelné lety na lince z Athén do Johannesburku, na které nahradila Olympic Airlines. Tato linka však byla po několika týdnech zastavena.

Hellenic Imperial Airways dosud poutaly pozornost svojí flotilou letadel Boeing 747-200, které nasazují na charterové lety (foto: Hellenic Imperial Airways)

V souvislosti se značnou redukcí linek Olympic Airlines představily nedávno Hellenic Imperial Airways ambiciozní plán na znovuobnovení spojení Řecka se světem. Společnost získala oprávnění pro pravidelné lety do několika zemí. Hellenic Imperial Airways plánují vedle letů do New Yorku také zahájení pravidelných letů do Londýna, Lyonu, Marseille, Ženevy, Bukureště, Casablanky, Damašku, Bejrútu, Džiddy, Dubaje, Kuvajtu a Melbourne. Krátké a střednětraťové destinace mají být provozovány letouny Airbus 321. Podle plánu by měla společnost v příštím roce létat do 18-28 destinací.

Témata