Hawaiian Airlines nasadily první Boeing 787 do provozu

19.04.2024 18:00 - USA & KanadaOd začátku tohoto týdne létá na pravidelných linkách Hawaiian Airlines první Boeing 787-9 (registrace N781HA). Americká společnost nasadila tento letoun do komerčního provozu poprvé v pondělí 15. dubna na lince z Honolulu do San Francisca.

Druhý Dreamliner (N780HA), který aerolinie převzala minulý týden, má vstoupit do služby na letech s cestujícími v polovině května. Letadlo bude létat na linkách z Honolulu do Los Angeles a Phoenixu.

První Dreamliner společnosti Hawaiian Airlines startuje z Honolulu k letu do San Francisca (foto: Hawaiian Airlines)

Do konce letošního roku mají Hawaiian Airlines od výrobce dostat ještě třetí Dreamliner. Společnost v roce 2018 závazně objednala dvanáct Boeingů 787-9 a na dalších osm letadel si zajistila opci. Všechny závazně objednané Dreamlinery mají být dodána do konce roku 2027.

Posádka prvního letu Boeingu 787 na lince Hawaiian Airlines (foto: Hawaiian Airlines)

Hawaiian Airlines považuje nový Boeing 787-9 za „vlajkovou loď“ své flotily. Nový Dreamliner stejně jako další v budoucnu dodané bude létat v uspořádání pro 300 cestujících. V přední části letadla je 36 sedadel Business Class s posuvnými zástěnami. Dále následuje ekonomická třída s 266 sedadly, přičemž 79 míst je označeno jako Extra Comfort s větším prostorem na nohy.

Vítání cestujících linky HA12 do San Francisca (foto: Hawaiian Airlines)

Business Class na palubě nového Boeingu 787-9 (foto: Hawaiian Airlines)

Sedadla ekonomické třídy (foto: Hawaiian Airlines)

(foto: Hawaiian Airlines)

Bezpečnostní instruktážní video (zdroj: Hawaiian Airlines/YouTube)

Témata