Hawaiian Airlines nasadí v dubnu 2024 Boeing 787 na první linky

11.09.2023 01:06 - USA & KanadaAmerická letecká společnost Hawaiian Airlines zahájila ve středu prodej letenek na lety, které budou obsluhovány novým Boeingem 787-9 Dreamliner. Ten si svou premiéru v běžném provozu odbude 15. dubna 2024, kdy bude poprvé nasazen na linku z Honolulu do San Francisca. Na této lince bude pak létat každý den. O měsíc později pak havajský dopravce nasadí Dreamliner od 14. května 2024 na linku z Honolulu do Los Angeles a od 15. května také na lety z ostrova Maui do Los Angeles.

Hawaiian Airlines - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: Hawaiian Airlines)

Hawaiian Airlines závazně objednaly v roce 2019 deset letadel Boeing 787-9 a na dalších deset kusů si zajistily předkupní práva. Letos v lednu pak společnost oznámila objednávku dalších dvou letadel, takže nyní se zavázala odebrat od Boeingu dvanáct letadel 787-9. První Dreamliner v barvách Hawaiian Airlines je očekáván na Havajských ostrovech příští rok v lednu.

Sedadla Leihōkū Suites (foto: Hawaiian Airlines)

Společnost Hawaiian Airlines bude své Boeingy 787-9 provozovat v konfiguraci pro 300 cestujících. V přední části letadla bude 34 Leihōkū Suites, sedadel byznys třídy oddělenými od sebe posuvnými zástěnami a dveřmi do uličky. Sedadla jsou plně sklopitelná, k dispozici bude 18palcová obrazovka zábavního systému, odkládací prostor, bezdrátové nabíjení mobilních telefonů, zásuvky apod. Sedadla, jež jsou uspořádány v jedné řadě 1-2-1, dodal Adient Aerospace, společný podnik Boeingu a firmy Adient.

Sedadla „Extra Comfort“ s větším prostorem na nohy (foto: Hawaiian Airlines)

Za prostorem byznys třídy má následovat 266 sedadel ekonomické třídy vybavených 12palcovými monitory zábavního systému a nabíjecími porty. 79 těchto sedadel bude s větším prostorem, které aerolinie nabízí jako sedadla „Extra Comfort“.

Design a osvětlení kabiny odkazuje na přírodu a kulturu Havajských ostrovů. Štítky a další nápisy mají být k dispozici také v Havajštině. Společnost Hawaiian Airlines se již dříve zavázala podporovat iniciativy na udržení tohoto jazyka.

Sedadla ekonomické třídy (foto: Hawaiian Airlines)

Osvětlení kabiny ekonomické třídy (foto: Hawaiian Airlines)

Témata