Gruzínské Myway Airlines budou létat do Budapešti

13.10.2018 - EvropaLetecká společnost Myway Airlines zahájí s novým zimním letovým řádem pravidelné lety z Tbilisi do Budapešti. Nová linka bude provozována od 28. října dvakrát týdně vždy ve čtvrtek a v neděli. Gruzínský dopravce na linku nasadí Boeing 737-800 pro 170 cestujících. Budapešť bude první destinací společnosti v Evropské unii.


Myway Airlines - Boeing 737-800 (foto: GeorgianPilot737/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Myway Airlines odstartovala provoz letos začátkem dubna charterovým letem z Tbilisi do Teheránu. Pravidelné lety společnost zahájila v polovině června otevřením linek z Tbilisy a Batumi do Charkova. Koncem téhož měsíce aerolinie otevřela ještě pravidelnou linku do Tel Avivu. Poslední novinkou je nová linka do Kyjeva-Boryspilu, kam společnost začala létat 5. října.

Myway

Сьогодні авіакомпанія Myway Airlines здійснила перший рейс до Міжнародний аеропорт "Бориспіль" ✈ Тепер Грузія стала ще ближчою для наших пасажирів. Ми тепло привітали нового партнера, який зробив сюрприз із "прапороносною" появою на пероні D ???? Бажаємо "Myway" вдячних пасажирів та динамічного розвитку! Всім яскравіх вихідних ✌ #ILOVEKBP

Zveřejnil(a) Міжнародний аеропорт "Бориспіль" dne Pátek 5. říjen 2018

Zahájení letů Myway Airlines na kyjevské letiště Boryspil (zdroj: Boryspil International Airport/Youtube)

Myway Airlines jsou součástí čínské skupiny Hualing Group, která investuje v Gruzii od roku 2007 zejména v oblasti lesnictví, obchodu a cestovního ruchu. Flotila společnosti se v současnosti skládá ze dvou Boeingů 737-800 a plánováno je převzetí dalších dvou letadel tohoto typu. Na svých webových stránkách aerolinie uvádí, že později plánuje provozovat také dálkové lety s letounem Boeing 777.

Témata