Garuda Indonesia ukončí lety do Londýna

14.10.2018 - Asie & AustrálieLetecká společnost Garuda Indonesia koncem října zastaví lety na své pravidelné lince z Jakarty na londýnské letiště Heathrow. Linka je v současnosti provozována třikrát týdně letounem Boeing 777-300ER. Podle vyjádření společnosti je ukončení letů do Londýna výsledkem optimalizace sítě mezinárodních linek. Zastavením letů Garuda Indonesia ztratí Londýn přímé letecké spojení s indonéskou metropolí. Podle letového řádu OAG nebude v zimním období 2018/19 létat mezi Londýnem a Jakartou žádný jiný dopravce.


Boeing 777-300ER společnosti Garuda Indonesia na londýnském letišti Heathrow (foto: John Taggart/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Cestující do Londýna budou moci využít stávající spojení Garuda Indonesia do Amsterdamu, který bude od listopadu jedinou evropskou destinací společností. Odtud budou moci pasažéři pokračovat do Londýna lety partnerských společností. Linku do Amsterdamu společnost provozuje šestkrát týdně rovněž Boeingem 777-300ER.

V polovině 90. let 20. století začal ústup Garuda Indonesia z dřívější slávy. Asijská finanční krize vedla k drastické redukci mezinárodních linek. Problémy vyvrcholily v roce 2007, kdy se společnost ocitla spolu s dalšími indonéskými aeroliniemi na tzv. černé listině, které mají zakázány lety do EU. Po zrušení zákazu společnost v roce 2010 obnovila lety do Evropy, když opět zahájila provoz na lince do Amsterdami. Od roku 2014 je společnost členem globální aliance SkyTeam.

Štítky