Gambia Bird zastavily provoz

31.12.2014 - AfrikaLetecká společnost Gambia Bird ukončila 30. prosince všechny své lety. Německá aerolinie Germania, která je většinovým vlastníkem Gambia Bird, v tiskovém prohlášení uvedla, že vzhledem k tomu, že ve střednědobém horizontu neočekává pozitivní ekonomický vývoj, rozhodla se po dohodě s dalšími akcionáři provoz ukončit. Společnost všem cestujícím postiženým zastavením provozu vrátí peníze za letenky.

Gambia Bird - Airbus A319 (foto: Gambia Bird)

Gambia Bird - Airbus A319 (foto: Gambia Bird)

Gambia Bird se v posledním roce musely potýkat s následky epidemie eboly. V březnu společnost zrušila kvůli ebole plánované lety do Conakry v Guinei. Následně Velká Británie zastavila přímé lety společnosti ze Sierra Leone do Londýna. Lety Gambia Bird ze zemí západní Afriky zastavila v srpnu rovněž Nigérie. Přestože v samotné Gambii zatím nebyl hlášen výskyt viru eboly, pokles turistů z Evropy byl značný.

Gambia Bird založila v roce 2012 německá společnost Germania spolu s místními podnikateli v cestovním ruchu. Společnost zahájila provoz 22. října 2012 letem na lince z Banjulu do Dakaru. Následovalo otevření linek do Barcelony, Londýna-Gatwick, Accry, Freetownu a Monrovie. Společnost operovala se dvěma letouny Airbus A319 pro 144 cestujících pronajatými od mateřské Germania.

Štítky