Gambia Bird jdou na start

21.10.2012 - AfrikaNové gambijské národní aerolinie Gambia Bird zahájí komerční lety již toto pondělí. Společnost spojí pravidelnými linkami Gambii s Evropou a zeměmi západní Afriky. Z hlavního města Banjulu budou Gambia Bird létat jednou týdně do Londýna-Gatwick a Barcelony. Do Londýna bude společnost také létat jednou týdně z Freetownu v Sierra Leone. Dále bude Gambia Bird létat z Banjulu do Accry v Ghaně (1x týdně), Monrovie v Liberii (2x týdně), Dakaru v Senegalu (4x týdně), Freetownu v Sierra Leone (2x týdně) a Konakry v Guinei (1x týdně).

Gambia Bird - mapa linek (zdroj: Gambia Bird)

Gambia Bird - mapa linek (zdroj: Gambia Bird)

Provoz bude zajišťován jedním letounem Airbus A319 formou ACMI pronájmu od německé společnosti Germania. Kabina letounu bude rozdělena do dvou tříd, v business class bude 12 míst a v ekonomické třídě 126 míst. Od prosince bude pro Gambia Bird létat také druhý A319. Po jeho dodání společnost plánuje zahájení letů do Lagosu v Nigérii a navýšení frekvence letů na stávajících linkách. Od konce roku 2013 mají být obě A319 nahrazeny většími letouny Airbus A321.

Flotilu Gambia Bird zatím tvoří jeden Airbus A319 (foto: Gambia Bird)

Flotilu Gambia Bird zatím tvoří jeden Airbus A319 (foto: Gambia Bird)

Za vznikem nové společnosti stojí německá Germania, která prostřednictvím dceřiné společnost Germania Express vlastní většinu v Gambia Bird. Menšinový podíl mají gambijské společnosti podnikající v cestovním ruchu. Vznik nové společnosti je podporován gambijskou vládou a dalšími státními organizacemi.

Štítky