Flydubai začne létat do Penangu a Langkawi

01.10.2023 13:27 - Asie & AustrálieDubajská nízkonákladová aerolinie flydubai oznámila zahájení letů do Malajsie. Společnost bude od 10. února 2024 létat na nové lince Dubaj – Penang – Langkawi. Linka bude provozována každý den letadly Boeing 737 MAX. Flydubai bude jediným dopravcem ze Spojených emirátů, který bude na ostrovy Penang a Langkawi létat.

Ulice v historické části města George Town na ostrově Penang (foto: John/|Flickr - CC BY-SA 2.0 DEED)

V Penangu, jež bývá označován za „perlu Orientu“, se malajská současnost mísí s čínskými, indickými a bývalými britskými kolonialními vlivy. Ve městě George Town tak lze navštívit zajímavou čínskou i indickou čtvrť. Samotné město, které je zapsané na seznamu UNESCO, může nabídnout také koloniální architekturu včetně pevnosti Cornwallis. Turisté v ulicích Penangu také vyhledávají street art Ernesta Zachareviče, litevského umělce, který nyní v Penangu žije.

Písečná pláž na ostrově Langkawi (foto: lawyergaoge/Pixabay)

Langkawi je souostroví 99 ostrovů nacházejících se zhruba 50 kilometrů u severozápadního pobřeží Malajsie. V posledních letech se staly vyhledávaným turistickým cílem zejména díky svým písečným plážím a deštným pralesům. Ostrovy mohou nabídnout řadu dalších atrakcí jako vodopády a jezera ve vnitrozemí či visutý most Langkawi Sky Bridge s výhledem na ostrov. Díky tomu, že ostrovy jsou bezcelní zónou, láká turisty také možnost nákupu za zajímavé ceny. Langkawi mělo dosud jedinou mezinárodní linku, a to spojení společnosti Scoot do Singapuru.

Visutý most Langkawi Sky Bridge (foto:Engin_Akyurt/Flickr)

Zahájením letů do Langkawi a Penangu rozšiří flydubai svou působnost v jihovýchodní Asii, kde v současnosti obsluhuje čtyři destinace včetně dovolenkových cílů Krabi a Pattaya v Thajsku. Pro cestující z Prahy nemá bohužel nové spojení flydubai do Malajsie dobrou návaznost v Dubaji. Při letu z Prahy do Malajsie je doba stopoveru v Dubaji přes 20 hodin, na zpátečním letu pak 16 hodin.

Flydubai - Boeing 737 MAX 8 (foto: flydubai)

Flydubai v nadcházející zimní sezóně začne létat hned do několika nových destinací. 28. října otevře pravidelné lety z Dubaje na letiště Sphinx v Káhiře. Od 29. října flydubai zahájí nové spojení do Poznaně, které se stane třetí destinací v Polsku. 17. ledna 2024 pak společnost přidá do své sítě keňskou Mombasu a rozšíří tak svou nabídku letů do východní Afriky.

Byznys třída v Boeingu 737 MAX 8 společnosti flyduba (foto: flydubai)

Flydubai v současnosti provozuje flotilu 78 Boeingů 737. Společnost se potýká se zpožděním dodávek objednaných letadel. Proto v srpnu uzavřela smlouvu se Smartwings o ACMI pronájmu čtyř letadel Boeing 737-800, které budou létat na jejich linkách od poloviny října do poloviny dubna 2024.

Ekonomická třída v letadle Boeing 737 MAX 8 společnosti flydubai (foto: flydubai)

Témata