Flydubai otevřou linku do keňské Mombasy

06.09.2023 11:22 - Asie & AustrálieNízkonákladová aerolinie flydubai oznámila, že od 17. ledna 2024 bude nově létat z Dubaje do Mombasy. Nová linka bude provozována čtyřikrát týdně letadly Boeing 737 MAX 8, které létají v konfiguraci pro 166 cestujících. Odlety z Dubaje budou vždy v pondělí, úterý, čtvrtek a v sobotu, zpáteční lety z Mombasy jsou plánovány na úterý, středu, pátek a neděli.

Hotely a turistické resorty na pobřeží keňské Mombasy (foto: flydubai)

Mombasa bude první destinací flydubai v Keni a jedenáctou destinací společnosti v Africe. V současnosti dubajský dopravce na africkém kontinentu létá do Egypta, Etiopie, Eritrei, Džibutska, Somálska, Jižního Súdánu, Ugandy a Tanzanie.

Na letech mezi Dubají a Mombasou bude flydubai konkurovat společnosti Kenya Airways, která provozuje čtyři rotace s letadly Boeing 737-800. Flydubai bude linku provozovat v code-sharingu s Emirates, což otevře pro cestující další možnosti návazných letů.

Mombasa leží na jihovýchodě Keni na pobřeží Indického oceánu. S 1,2 milionem obyvatel je druhým největším keňským městem. Ve městě a jeho okolí se nachází řada hotelů a turistických resortů s pěknými písečnými plážemi. Zároveň může být Mombasa pro turisty výchozím bodem při poznávacích cestách po Keni. Dá se proto očekávat, že se flydubai u Mombasy zaměří zejména na dovolenkové cestující.

Flydubai - Boeing 737 MAX 8 (foto: flydubai)

Témata