FlyArystan neotevře plánovanou linku do Prahy

03.06.2022 - Česká republikaKazašská nízkonákladová aerolinie FlyArystan oznámila zrušení plánované linky z Aktau do Prahy. První let na nové lince se měl přitom uskutečnit již 12. června 2022. „S politováním vás musíme informovat o pozastavení letů Aktau-Praha-Aktau z důvodu provozních okolností, mezi které patří také neočekávané zvýšení nákladů způsobené prodloužením vzdálenosti nutné pro provozování letu do Prahy za současných podmínek,“ informovala společnost cestující.

FlyArystan - Airbus A320 (foto: FlyArystan)

Nové letecké spojení, které bylo oznámeno před dvěma týdny, mělo být zprvu provozováno jednou týdně letounem Airbus A320 pro 180 cestujících. Od 6. července měla být létána každý čtvrtek druhá týdenní rotace. Praha se měla stát první destinací FlyArystan v zemích EU.

FlyArystan uvedl, že všem cestujícím se zakoupenými letenkami vrátí peníze, a to včetně návazných letů po Kazachstánu. V případě dotazů mají se mají klienti přímo obrátit na leteckou společnost.

Pro pražské letiště se jedná o nepříjemnou zprávu. Jednalo se o zajímavou novinku v nabídce linek. Nové spojení by rovněž znamenalo obnovení přímých letů mezi Prahou a Kazachstánem po pandemii Covid-19.

Témata