Do Prahy začne létat z Kazachstánu low-cost FlyArystan, nabídne lety do Aktau

18.05.2022 - Česká republikaKazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Linka bude provozována jednou týdně vždy v neděli, od 6. července společnost přidá druhou týdenní rotaci ve čtvrtek. Cesta do města na břehu Kaspického moře potrvá z Prahy zhruba pět a půl hodiny. Lety budou zajišťovány letouny Airbus A320 pro 180 cestujících. Zahájení letů dnes oznámilo Letiště Praha. FlyArystan si vybral Prahu jako svou první destinaci v zemích EU.

Airbus A320 kazašské společnosti FlyArystan (foto: Sibom/Wikimedia Commons - CC0 1.0)

„Před pandemií byl Kazachstán největším a klíčovým partnerem České republiky ve Střední Asii. Věříme, že spuštění přímých letů pozitivně ovlivní nejen obchodní a ekonomické vztahy mezi oběma zeměmi, ale také usnadní českým turistům poznávání krás Kazachstánu,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka FlyArystan Madina Buzhinová.

Letenky na novou linku do Prahy jsou již v prodeji prostřednictvím webových stránek FlyArystan a dalších prodejních kanálů této společnosti. Ceny jednosměrných letenek začínají na 58281 tenge (3150 korun). Za tuto cenu si však cestující může vzít jen příruční zavazadlo do 5 kilogramu. Za možnost vzít si na palubu letadla větší zavazadlo do 10 kilogramů se připlácí 13421 tenge (725 korun) a za zapsané zavazadlo do 20 kilogramů 19684 tenge (1065 korun).

„Letiště Václava Havla Praha získává zcela novou a netradiční destinaci. Poprvé od pandemie také přichází obnovení přímého spojení s Kazachstánem, což je dalším významným krokem k postupnému rozšiřování sítě destinací na úroveň roku 2019. Očekáváme, že linku využije za rok více než 25,000 cestujících,“ řekl ke startu nové linky ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip.

Témata