Fly Erbil plánuje linku do Berlína

14.06.2023 16:32 - Asie & AustrálieRezervační systém irácké aerolinie Fly Erbil nově nabízí pravidelnou linku z Erbilu do Berlína. Nová linka má být provozována jednou týdně vždy v sobotu. První let je plánován podle systému již na 17. června. Lety má zajišťovat svými letadly irácká společnost UR Airlines.

Další novinkou Fly Erbil je nová linka z Erbilu do Damašku. Do syrské metropole má aerolinie létat dvakrát týdně od 24. června.

Airbus A319 irácké společnosti Fly Erbil (foto: Fly Erbil)

Fly Erbil je menší společnost z iráckého Kurdistánu. Založena byla v roce 2015, první let se uskutečnil o tři roky později. Svou základnu má na mezinárodním letišti v Erbilu. Svými pravidelnými lety se zaměřuje zejména na Německo (Mnichov, Frankfurt, Kolín nad Rýnem, Hannover a Düsseldorf) a Turecko (Istanbul, Ankara, Antalya, Trabzon). Dále Fly Erbil léta do Paříže, Kodaně, Tunisu, Bejrútu, Bagdádu, Jerevanu a Dubaje.

Připomeňme, že vloni v srpnu Fly Erbil zahájil prodej letenek na lety z Erbilu do Prahy. Nová linka měla být otevřena začátkem října 2022, nicméně její zahájení bylo několikrát odloženo. Později plánované lety do Prahy z rezervačního systému zmizely.

Témata