FLY CORALway z Tahiti zahájí lety v červnu

05.01.2021 - Asie & AustrálieNová letecká společnost z Francouzské Polynésie upřesnila své plány. V listopadu loňského roku FLY CORALway získal od místní vlády potřebnou licenci k provozování letecké dopravy. Nyní je FLY CORALway v procesu získání osvědčení leteckého provozovatele od SEAC.

Vizualizace Airbusu A220-100 v barvách FLY CORALway (zdroj: FLY CORALway)

Společnost na svém webu spustila rezervační systém, ze kterého vyplývá, že zahájení provozu je plánováno na 14. června 2021. FLY CORALway zatím plánuje lety z letiště Faa'a International u Papeete do Nadi na Fidži a dále na ostrovy Samoa a Wallis. Z ostrova Wallis je v nabídce linka do Nouméa na Nové Kaledonii. Před vánočními svátky aerolinie rovněž nabízela na svém webu dárkové poukazy.

Mapa plánovaných linek FLY CORALway (zdroj: flycoralway.com)

Typ letadla, se kterým bude FLY CORALway létat, nebyl finálně vybrán. Společnost se rozhoduje mezi Airbusem A220-100 a Embraerem 190-E2. Nový dopravce nechce konkurovat místním aeroliniím Air Tahiti a Air Tahiti Nui, ale být spíše jejich doplňkem. Cílem FLY CORALway je zlepšit propojení frankofonních území v oblasti jižního Pacifiku a podpořit tak rozvoj obchodu a cestovního ruchu. Další informace o FLY CORALway najdete v listopadovém článku.

Štítky