FLY CORALway, nová aerolinie z Tahiti se připravuje na start

14.11.2020 - Asie & AustrálieProjekt nové letecké společnosti FLY CORALway získal zelenou od vlády Francouzské Polynésie. Nová aerolinie, která chce zahájit provoz v květnu nebo červnu příštího roku, tak bude moci provozovat pravidelné lety z Papeete do cílů v oblasti jižního Pacifiku. Společnost musí ještě získat osvědčení leteckého provozovatele od místního leteckého úřadu SEAC, který dohlíží nad civilním letectvím ve Francouzské Polynésii.

(zdroj: flycoralway.com)

FLY CORALway svým názvem chtějí připomenout a zároveň navázat na slavnou Coral Route, trasu provozovanou tehdejší společností TEAL - Tasman Empire Airways Limited, která v 50. letech 20. století svými obojživelnými letadly spojila Nový Zéland s Tahiti.

Nová společnost se chce zaměřit na propojení frankofonních území v oblasti jižního Pacifiku. Chce tak podpořit cestování, rozvoj vztahů a obchodu mezi těmito územími. Pravdou je, že letecké spojení z Francouzské Polynésie do těchto cílů nebylo dlouhodobě ideální.

Mapa plánovaných linek FLY CORALway (zdroj: flycoralway.com)

Z publikované mapy linek je zřejmé, že FLY CORALway chce lety provozovat lety s přískoky po ostrovech a nabídnout tak spojení i mezi jednotlivými ostrovy. Ostatně je to dlouhou tradicí v těchto končinách a řada linek je zde takto provozována dosud. Zvažovány jsou dva typy letadel: Airbus A220-100 nebo Embraer E190-E2, tedy typy s kapacitou mezi 100-120 cestujících. Společnost plánuje, že cestujícím vedle ekonomické třídy nabídne i prémiovou třídu odpovídající business class.

Za novou aerolinií stojí Olivier Bôle z Francouzské Polynésie a Louis Alphonse z Walliských ostrovů, kteří mají zkušenosti s působením v letecké dopravě. Původně počítali s názvem společnosti WF Aviation, přičemž v květnu jej změnili na Air Corail a behěm prázdnin na nynější FLY CORALway.

Zakladatelé uvádějí na webu FLY CORALway, že je možnost do nové letecké společnosti investovat. Minimální výše investice činí 10 milionů polynéských franků, což je v přepočtu přibližně 2,2 milionů korun.

Jedním ze dvou zvažovaných typů je Airbus A220 (foto: FLY CORALway/Facebook)

Štítky