Fly Baghdad chce otevřít dvě linky do Berlína

10.12.2023 17:47 - Asie & AustrálieTěsně před vánočními svátky by měl Berlín získat pravidelné letecké spojení s Bagdádem. Letecká společnost Fly Baghdad totiž oznámila otevření dvou nových linek do německé metropole. Podle rezervačního systému irácké aerolinie se má 23. prosince uskutečnit první let z Bagdádu do Berlína. Linka bude provozována jednou týdně, přičemž odlety z Bagdádu jsou každou sobotu a z Berlína každou středu.

Fly Baghdad - Boeing 737-800 (foto: Fly Baghdad)

Na 2. ledna 2024 je pak plánován zahajovací let druhé linky do Berlína, a to z kurdského Erbílu. Rovněž toto spojení bude provozováno jednou týdně. Odlety z Erbílu budou každé úterý, z Berlína pak každou neděli.

Vzhledem k tomu, že Fly Baghdad jsou od letošního roku na černé listině EU, musely si pro lety do Německa pronajmout kapacity jiného dopravce. Podle rezervačního systému společnosti bude provoz obou linek zajišťovat rumunská aerolinie Dan Air se svými Airbusy A320.

Bagdád bude pro berlínské letiště novou destinací. Mezi Berlínem a Erbílem v současnosti provozují přímé lety hned tři letecké společnosti. Vedle německého Eurowings (2x týdně) dále do severoiráckého města létají Iraqi Airways (1x týdně) a FlyErbil (1x týdně).

Témata