Finnair zahájil lety do Xianu a Hanoje

18.06.2013 - EvropaLetecká společnost Finnair zahájila minulý týden pravidelné sezónní lety z Helsinek do čínského Xianu (v českém přepisu Si-an) a vietnamského Hanoje. Linka do Xianu je provozována třikrát týdně letouny Airbus A330-300 do konce října. Odlety z Helsinek jsou vždy v úterý, v pátek a v neděli v 17:40 s příletem do Xianu další den v 6:30. Zpět z Xianu finské letouny odlétají vždy následující den v 10:35. Xian je rychle rostoucím osmimilionovým městem ve střední Číně a centrem provincie Šen-si. Město je důležitým centrem čínského leteckého a kosmického průmyslu. Finnair je první evropskou leteckou společností, která na letiště v Xianu pravidelně létá.

První let společnosti Finnair do Xianu (zdroj: Finnair/YouTube)

Druhou novou destinací v síti Finnairu je Hanoj, hlavní město Vietnamu, kam společnost rovněž vypravuje z Helsinek tři lety týdně. Odlety z helsinského letiště Vantaa jsou vždy v pondělí, ve čtvrtek a v sobotu v 16:30 a přílet do Hanoje je podle letového řádu následující den v 6:40. Odlety zpět jsou následující dny v 8:25. V Hanoji je Finnair po ruském Aeroflotu aktuálně druhou evropskou aerolinií, která na místní letiště provozuje lety s cestujícími.

Finnair - Airbus A330
Finnair - Airbus A330 (foto: Finnair)

Obě nové linky jsou potvrzením dlouhodobé strategie Finnairu orientovat se na provoz dálkových linek mezi Evropou a Asií s rychlým přestupem v Helsinkách. Společnost v současnosti létá celkem do 13 destinací na asijském kontinentu.

Štítky