Finnair začne létat do Sappora

18.02.2019 - EvropaFinnair bude od zimního letového řádu 2019/20 nově létat do japonského Sappora. Nová linka bude v provozu od 13. prosince 2019 do poloviny 27. března 2020 a bude operována dvakrát týdně letounem Airbus A330-300. Finnair bude podle serveru Routesonline.com prvním evropským dopravcem od roku 2002, který bude do Sappora pravidelně létat.

Finnair - Airbus A330-300 (foto: Masakatsu Ukon/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

„Japonsko je pro nás klíčovým trhem a jsme nadšeni zařazením Sappora do naší sítě,“ uvedl viceprezident Finnairu Christian Lesjak. „Finnair je jedinou evropskou aerolinií, která bude létat do Sappora. S pěti důležitými japonskými městy v naší sítí jsme nyní největším evropským dopravcem létajícím do Japonska,“ dodal Lesjak. Finnair v současnosti pravidelně létá do Tokya, Osaky, Nagoje a Fukuoky.

Sapporo je největším městem na ostrově Hokkaidó a správním centrem stejnojmenné provincie. Město je populární zimní destinací a známým střediskem zimních sportů. Každoročně začátkem února přiláká velké množství turistů Sapporo Snow Festival se stovkami sněhových a ledových skulptur, které jsou rozmístěny různě po městě.

Sněžný festival v Sapporu přitahuje turisty nejen z Japonska, ale i celého světa (foto: t-konno/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Témata