Finnair začne létat dálkové linky ze Stockholmu

11.07.2021 - EvropaLetecká společnost Finnair v pátek oznámila, že v nadcházející zimní sezóně 2021/22 bude provozovat dálkové linky ze švédského hlavního města. „Jsme nadšeni, že můžeme uspokojit cestovatelské potřeby našich švédských zákazníků a nabídnout jim non-stop spojení z Arlandy do Thajska a Miami, které patří mezi nejoblíbenější zimní dovolenkové destinace Švédů,“ uvedl Ole Orvér, obchodní ředitel společnosti Finnair, s tím, že nové linky posílí nabídku společnosti na švédském trhu.

Airbus A350-900 společnosti Finnair (foto: Finnair)

Od 22. října bude Finnair nově provozovat přímou linku Stockholm - Bangkok. Zprvu bude toto spojení provozováno pětkrát týdně, od 28. listopadu pak každý den.

Finský dopravce bude dále létat ze švédské metropole do thajského Phuketu. Linka bude operována od 24. října zprvu jednou týdně, od 29. listopadu bude frekvence navýšena na tři rotace týdně.

Dále Finnair nabídne lety ze Stockholmu do Miami. Linka bude provozována od 23. října 2021 dvakrát týdně. Od 29. listopadu pak společnost navýší počet letů na čtyři týdně.

Sedadla ekonomické třídy v letounu Airbus A350-900 (foto: Finnair)

Všechny tyto tři nové linky budou provozovány až do druhé poloviny dubna 2022. Finský dopravce na linky nasadí své Airbusy A350-900. Do všech tří destinací bude Finnair létat i nadále ze svého hlavního hubu v Helsinkách.

Finnair vstupuje svou nabídkou nových dálkových linek na druhou nejdůležitější základnu Scandinavian Airlines (SAS). V minulosti provozovala dálkové linky ze Stockholmu nízkonákladová aerolinie Norwegian. Norská společnost létala se svými letouny Boeingy 787 z Arlandy vedle dalších linek také do Bangkoku a Fort Lauderdale nedaleko Miami. Finský dopravce využívá situace, kdy Norwegian kvůli své restrukturalizaci zastavil dálkové linky a soustředil se na krátké tratě.

Na lince ze Stockholmu do Bangkoku bude Finnair konkurovat Thai Airways a na lince do Miami pak SAS. Do Phuketu jsou vypravovány charterové lety TUIfly Nordic.

Finnair - Airbus A350-900 (foto: Steve Lynes/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Témata