Finnair ukončí lety do čínského Čunkingu

03.08.2019 - EvropaLetecká společnost Finnair zastaví koncem října své pravidelné lety z Helsinek do Čunkingu v Číně. Podle serveru Routesonline.com bude poslední let do Čunkingu vypraven 23. října 2019 a zpět do Helsinek následující den. V současnosti létá finský dopravce na této lince čtyřikrát týdně s letounem Airbus A330-300.

Centrum čínského Čunkingu (foto: Juukeihc/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Finnair zahájil pravidelné lety do Čunkingu v roce 2012, přičemž se tehdy jednalo o čtvrtou destinaci společnosti v Číně. Linka byla zprvu provozována jako sezónní, později byla změněna na celoroční. Letos v květnu Finnair oznámil, že kvůli nízké poptávce přejde opět na sezónní provoz a linka nebude provozována v zimním období. Nyní zmizely z rezervačních systémů lety původně plánované na letní sezónu 2020.

Finnair - Airbus A330-300 (foto: Valentin Hintikka/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Čunking je důležitým kulturním a historickým městem Sečuánu na horním toku řeky Jang-c’-ťiang. V souvislosti s výstavbou přehrady Tři soutěsky bylo do města a jeho okolí přestěhováno množství obyvatel ze zatopených území. V Čunkingu tak žije přes 25 milionů obyvatel a město je tak po Kantonu a Šanghaji třetím největším sídlem v Číně. Z tohoto hlediska je zajímavé, že Finnair je jediným západoevropským dopravcem, který na mezinárodní letiště v Čunkingu létá.

Témata