Finnair reaguje na koronavirus, ruší lety do Číny, Jižní Koreje a Itálie

05.03.2020 - EvropaLetecká společnost Finnair v reakci na epidemii koronaviru dále snižuje svou kapacitu a pozastavuje některé lety. Až do 30. dubna společnost pozastavila všechny své lety do pevninské Číny. Společnost v současnosti provozovala pravidelné linky do Kantonu, Nankingu, Pekingu, Šanghaje a Si-anu.

Winglet letounu Airbus A350 společnosti Finnair (foto: Finnair)

Dále finský dopravce sníží v dubnu kapacitu na lince do Hongkongu na polovinu. Na místo dosavadních dvou letů denně nabídne každý den jen jeden let.

V období od 9. března do 16. dubna 2020 Finnair pozastaví své lety do jihokorejské metropole Soulu. Zahájení letů na nové pravidelné lince do Pusanu, jež mělo být 31. března, bude odloženo.

Na své lince do Ósaky bude společnost v průběhu celého letního letového řádu létat desetkrát týdně na místo původně plánovaných dvanácti letů týdně.

Kabina Airbus A320 společnosti Finnair (foto: Finnair)

Vzhledem k současnému vývoji situace na severu Itálie budou od 9. března do 7. dubna 2020 pozastaveny pravidelné lety Finnair do Milána.

Cestující, kteří mají zakoupené letenky na dotčené lety, mohou požádat o refundaci nebo provést změnu rezervace na pozdější lety až do konce června letošního roku.

Vzhledem k tomu, že se Finnair specializuje na lety na Dálný východ včetně Číny, obává se management finančních důsledků epidemie koronaviru. Společnost proto zahájí jednání s odborovými organizacemi o možnosti poslat zaměstnance na neplacené volno na dobu 14 až 30 dnů.

Témata