Finnair propustí 700 zaměstnanců

22.10.2020 - EvropaPo jednání s odbory oznámilo vedení společnosti Finnair, že zruší 700 pracovních míst. To je více než 10 % z celkového počtu míst v této finské aerolinii. V současnosti zaměstnává Finnair okolo 6500 lidí.

(foto: Finnair)

Jednání s odbory se týkalo všech pozic ve firmě s výjimkou palubních průvodčích a pilotů. Propouštění, které má být dokončeno do března příštího roku, postihne 600 zaměstnanců ve Finsku a stovku v zahraničí.

„Jsem vděčný, že společně s našimi zaměstnanci, jsme nalezli úspory, které nám umožnili zachovat přibližně 150 pracovních míst,“ uvedl Topi Manner, výkonný ředitel Finnair. „Pandemie koronaviru byla zcela nespravedlivá k našemu odvětví a bohužel mnoho zaměstnanců Finnairu musí nyní zažít její finanční dopady osobně,“ řekl šéf aerolinie. „Změny jsou však nezbytné a nevyhnutelné. Přebudování Finnairu vyžaduje, abychom byli konkurenceschopní, když letectví se začne postupně zotavovat,“ dodal Manner.

Oznámené propouštění je první trvalou redukcí pracovních míst ve Finnairu po vypuknutí pandemie koronaviru. Společnost ve spolupráci s úřady práce a dalšími organizacemi připravila program NEXT, který má propuštěným zaměstnancům usnadnit hledání dalšího uplatnění.

Témata