Finnair spustí novou dálkovou linku do Seattlu

08.12.2021Letecká společnost Finnair oznámila novou dálkovou linku z Helsinek do Seattlu na severozápadě USA. Plánuje ji obsluhovat od června 2022 celkem třikrát týdně a to v pondělky, středy a pátky. V letní sezóně tak společnost nabídne z Helsinek pravidelné lety do USA také na letiště v Chicagu, Dallasu, Los Angeles a New Yorku.

Do posledních dvou zmiňovaných měst létá Finnair i ze Stockholmu. Od května plánuje stávající čtyři rotace týdně do New Yorku posílit na let každý den a stávající jednu rotaci týdně mezi Stockholmem a Los Angeles posílit na čtyři lety týdně.

Airbus A350 registrace OH-LWC společnosti Finnair, březen 2017 (foto: Mark Harkin/Wikimedia Commons - CC-BY-2.0)

„S radostí oznamujeme rozšíření nabídky spojů mezi severní Evropou a USA,“ řekl obchodní ředitel Finnairu Ole Orvér. Seattle je fantastická destinace pro cestovatele, kterým se bude líbit kombinace pulzujícího velkoměsta a krásné přírody okolo něj. Také očekáváme, že nové přímé spojení bude příjemným překvapením pro obchodní cestující, kteří se sem dosud mezi oběma městy cestovali s přestupem na jiných letištích, dodal Orvér.

Témata