FAA dala zelenou obnovení dodávek letadel Boeing 787 Dreamliner

09.08.2022 - USA & KanadaV pondělí 8.8. sdělil americký Úřad pro dohled nad letectvím (FAA), že společnost Boeing provedla nezbytné úpravy, aby splnila při výrobě letadel Boeing 787 Dreamliner všechny certifikační normy. Úřad očekává, že společnost obnoví dodávky v nadcházejících dnech. Současně ovšem musí výrobce letadel počítat s tím, že FAA bude provádět kontroly letové způsobilosti každého jednotlivého letounu 787.

Boeing přerušil z hned z několika důvodů nedostatečné kvality vyrobených letadel dodávky zákazníkům v květnu 2021. Od té doby musí zákazníci na objednaná letadla čekat a Boeing jim musí za toto čekání platit odškodnění. Již několikrát se zdálo, že dodávky budou obnoveny. Tentokrát však jsou již signály znamenající, že obnovení dodávek letadel 787 Dreamliner je opravdu jen otázkou několika dnů.

Samotní zákazníci, jako je například Lufthansa, s dodáním objednaných letadel na přelomu srpna a září již počítají. Lufthansa plánuje první letadla 787-9 nasadit z důvodu zaučení posádek nejprve na vnitroněmeckých tratích, později je hodlá využít na dálkové lince do Toronta.

první vyrobené letadlo 787-10 pro zákazníka Singapore Airlines, při závěrečné montáži v továrně Boeingu v Jižńí Karolíně (autor: Josh Drake, media kit společnosti Boeing)

Témata