Eurowings zdraží letenky nejméně o 10 %

08.07.2022 - EvropaNěmecká nízkonákladová aerolinie Eurowings počítá se zvýšením cen letenek o nejméně 10 %. Uvedl to ředitel společnosti Jens Bishof v dnešním rozhovoru pro německý deník Rheinische Post. Podle Bishofa nemá Eurowings jinou možnost, jak se vyrovnat s rostoucími cenami ropy. „Odpovídajícím způsobem budeme muset naše tarify, které jsou nyní zhruba o 10 % dražší než v roce 2019, upravit o dalších 10 %,“ uvedl v rozhovoru Bishof.

Šéf německé nízkonákladové aerolinie Eurowings Jens Bishof (foto: Eurowings)

Podle Bishofa je doba ultra levných letenek pryč a létání bude muset být nyní dražší s ohledem na ceny ropy. Bishof také kritizoval konkurenční boj mezi nízkonákladovými aeroliniemi, který nedává ekonomicky a ekologicky smysl. Konkurenti podle něj s cenami letenek v hodnotě lístku do kina vytvářejí falešný obraz o letecké dopravě, která je podle Bishofa komplexní služba.

Bishof uvedl, že celé odvětví letecké dopravy se nachází v personální krizi. Kvůli ní musel Eurowings zrušit více než tisíc letů plánovaných na červenec. Další tisíce letů musela zrušit mateřská společnost Lufthansa. „Současný obraz naší branže nikoho neuspokojuje – a nás samotné nejméně ze všech,“ dodal Bishoff.

Témata