Eurowings a Lufthansa musí v posledních dnech rušit nebývale mnoho letů

22.06.2022 - EvropaLetecká společnost Eurowings především na základnách v Düsseldorfu a Kolíně nad Rýnem se v dnešních dnech potýká s vysokou nemocností personálu což vede společnost k náhlým rušením letů. Podle mluvčí společnosti část nemocných zaměstnanců onemocnělo koronavirem.

V úterý bylo z Düsseldorfu zrušeno více než 10% letů, samozřejmě k velké nelibosti cestujících, kteří se o komplikacích mnohdy dozvěděli až po příchodu na letiště. Výpadky se včera v Düsseldorfu týkaly namátkou destinací jako je Berlín, Budapešť, Krakov, Nice a Vídeň. V Kolíně nad Rýnem byly zase zrušené lety do Curychu, Mnichova a Záhřebu. Dnes i v příštích dnech se podobná situace zřejmě bude i nadále opakovat. Z dlouhodobějšího hlediska by měl tento problém odeznít nebo se alespoň zmírnit a to zejména kvůli naposledy oznámenému rušení rotací.

Podobné problémy se nevyhly ani mateřské společnosti Lufthansa. Ta musela některé lety rušit již o víkendu, mnoho letů pak bylo zrušeno v pondělí a úterý a další zřejmě budou i tento týden pokračovat. To vedlo na velkých letištích, kde má Lufthansa základnu - jako je Frankfurt nebo Mnichov k dlouhým frontám u servisních center Lufthansy a samozřejmě k hněvu zákazníkům, kterým náhlé rušení letů narušilo jejich cestovní plány. V některých vyhrocených případech musela dokonce zasahovat letištní bezpečnostní služba nebo dokonce i německá policie.

Rušení se v menší míře týkají i jiných letišť. Na dnešek jsou například ze Stuttgartu zrušeny lety Eurowings do Amsterdamu a do Valencie a dále Lufthansy do Mnichova. Ve Frankfurtu dnes Lufthansa zrušila například let do Londýna-city a do Lipska. V Mnichově je zase dnes zrušený let Eurowings do Düsseldorfu. Zrušeny jsou také lety do Amsterdamu a Madridu. Ty ovšem měly provozovat KLM a Iberia. Je tedy zjevné, že náhlými rušeními původně plánovaných letů jsou nyní postiženy i jiné evropské aerolinie.


Airbus A319-100 společnosti Eurowings na letišti v Düsseldorfu, srpen 2018 (autor: Jeroen Stroes , Wikimedia Commons, CC-BY-2.0)

Témata