Eurowings plánuje přes léto další vlnu rušení rotací a spojů

20.06.2022 - EvropaLetecká společnost Eurowings přes vrchol letní sezóny znovu ruší vybrané rotace u některých svých linek ze základen v Německu. Některé další linky zruší do září úplně. Nedávno tak byla zrušena přímá linka Praha-Hamburk a Košice-Düsseldorf.

Z nám nejbližších letišť se nová vlna rušení linek společnosti Eurowings dotkne Krakova, který od 27.6.2022 do 12.9.2022 příjde úplně o linku do Stuttgartu. Dále jsou z Krakova zrušeny úterní a středeční rotace do Düsseldorfu, přímé lety však zůstávají alespoň 4x týdně - v pondělí, čtvrtek, pátek a neděli.

Také Vratislav (Wroclaw) přijde do konce letního letového řádu úplně o linku do Düsseldorfu.

Pro cestovatele ze Slovenska alternativní Budapešť pak přijde na lince do Kolína nad Rýnem od příštího týdne o úterní a středeční rotace. Eurowings spojí obě města do konce srpna jen v pondělí, čtvrtek, pátek a neděli.

Podle všeho společnost Eurowings k této vlně rušení přistoupila preventivně, neboť by jí zřejmě mohl přes léto hrozit nedostatek zaměstnanců, chaos a z něj vyplývající neočekávané náhlé rušení letů. To se například společnosti "povedlo" tento víkend v Rakousku. V sobotu byl náhle zrušen spoj ze Salcburku do Hamburku, v neděli pak celé W Salzburk-Lamezia Terme-Innsbruck-Lamezia Terme-Salzburk. Podobné náhlé rušení postihlo i nedělní linky ze Salzburku na Korfu a do Kolína nad Rýnem.

Jakkoli jsou preventivně ohlášená rušení nepříjemná, tím, že jsou oznámena předem, má cestující alespoň šanci upravit relativně v klidu oproti náhlému zrušení odletu své cestovní plány. Horší variantou by pro všechny bylo, kdyby pokračovalo podobné náhlé rušení letů jako v Salzburku nebo pokud by zaměstnanci Eurowings z důvodu přetěžování vstoupili do výstražné stávky, jako jsme toho nyní svědky například u jiných dopravců.

Airbus A320 společnosti Eurowings s livery Avis na letišti ve Stuttgartu, říjen 2018 (autor: Juke Schweizer, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata