Eurowings zahájil provoz základny ve Stockholmu

29.03.2022 - EvropaNízkonákladová aerolinie Eurowings otevřela další základnu mimo území Německa. V neděli 27. března společnost zahájila provoz své základny na letišti Arlanda ve Stockholmu. Krátce pro 14. hodině odstartoval první let z nové základny do Barcelony.

Eurowings s novou základnou výrazně posílil svou nabídku ve Skandinávii. Ze základny na letišti Arlanda nabízí přímé lety do 15 destinací. S jejím otevřením společnost zavedla lety ze Stockholmu do prázdninových destinací v jižní Evropě jako jsou Palma de Mallorca, Alicante a Malaga ve Španělsku; Heraklion, Rhodos, Mýkonos v Řecku či Larnaka na Kypru. Součástí nabídky letů je také linka ze Stockholmu do Prahy, která bude provozována čtyřikrát týdně vždy v pondělí, ve čtvrtek, v pátek a v neděli.

(foto: Eurowings)

„Švédsko je trh, který dokonale odpovídá naší orientaci na leteckou společnost poskytující dobrou hodnotu. V nejisté době již mnoho cestujících nejdříve nehledá nejlevnější letenku, ale leteckou společnost, které mohou bezvýhradně důvěřovat z hlediska bezpečnosti, spolehlivosti a společenské odpovědnosti. S naší DNA společnosti Lufthansa, atraktivní síti levných přímých letů, inovativním a vstřícným službám, můžeme nabídnout právě toto,“ uvedl Jens Bischof, výkonný ředitel Eurowings.

Stockholm je celkově již jedenáctou základnou Eurowings a v pořadí pátou základnou mimo domovský německý trh. Společnost dříve otevřela základny v Palma de Mallorca, Praze, Prištině a Salzburku.

Eurowings čeká ve Stockholmu poměrně tvrdá konkurence. Společnost rozhodla o otevření základny vloni na podzim, kdy švédská metropole nabízela možnosti expanze. V mezičase však nízkonákladová společnost Norwegian obnovila velkou část svých linek ze Stockholmu. Irský Ryanair přesunul svou základnu z letiště Skavsta na Arlandu a zároveň oznámil další rozšíření letů.

Zahájení provozu základny Eurowings ve Stockholmu (foto: Eurowings)

Témata