Eurowings uzavře základnu v Mnichově

04.02.2020 - EvropaZměna dlouhodobé strategie Lufthansy ohledně své dcery Eurowings přináší ohlášení další viditelné změny pro cestující. V druhém nejvýznamnějším uzlu Lufthansy, v Mnichově, od zimní sezóny 2020-21 skončí Eurowings s bázováním letadel na tamním letišti. V současné době bázuje Eurowings v Mnichově celkem šest letadel Airbus A320, z toho čtyři stroje jsou vlastní a dva jsou pronajaty od sesterské společnosti Germanwings.

Letoun Eurowings startuje z mnichovského letiště (foto: Flughafen München GmbH)

Díra na mnichovském trhu po uzavření základny Eurowings by však vzniknout neměla. Lufthansa Group plánuje přerozdělit letadla k jiným dceřiným společnostem koncernu. Nejlogičtější by bylo jejich přidělení přímo Lufthanse, tím by se tak opakoval scénář z Vídně, kde stroje Eurowings byly začleněny pod dominantního dopravce tamního hubu Austrian Airlines.

S přerozdělováním kapacit Eurowingsu na hubech skupiny ve prospěch dominantního dopravce začala Lufthansa Group na konci roku 2019, kdy šéf Lufthansy Carsten Spohr vyjádřil nelibost nad vývojem značky Eurowings. Tato nespokojenost vedla v prosinci ke jmenování nového šéfa Eurowings, Jense Bischofa, který dosud vedl společnost SunExpress, jež je společným podnikem Lufthansa Group a Turkish Airlines. Tato změna ve vedení Eurowings vejde v platnost k 1. březnu 2020.

Jens Bischof (foto: SunExpress)

Štítky