Eurowings sází na Berlín, otevře zde novou základnu

08.03.2021 - EvropaNěmecká společnost Eurowings dnes oznámila otevření základny na berlínském letišti Williho Brandta. Již od 1. dubna zde bude bázovat tři letouny Airbus A320. Společnost tak plní svůj dřívější příslib, že posílí svou pozici v německém hlavním městě.

Letouny společnosti Eurowings na novém berlínském letišti (foto: Eurowings)

Nová základna bude otevřena v nepříliš vhodné době uprostřed pandemie koronaviru. Na druhou stranu řada zahraničních konkurentů vyklidila své pozice v Berlíně. Zde se jedná zejména o easyJet, který snížil počet letadel na své berlínské základně ze 34 na 18.

Podle šéfa společnosti Jense Bischofa je rozšíření aktivit v německé metropoli logické. „Berlín je a zůstane absolutním turistickým magnetem a jednou z kulturně i historicky nejzajímavějších metropolí v Evropě,“ uvedl Bischof.

Se startem nové základny Eurowings otevře nové vnitrostátní linky z Berlína do Düsseldorfu, Kolína nad Rýnem a Stuttgartu, které bude provozovat třikrát denně. Společnost počítá také s lety do dovolenkových destinací jako jsou Palma de Mallorca, Kanárské ostrovy, Korsika, cíle v Řecku, Chorvatsku a v Egyptě. Letní letový řád obsahuje i novou linku do libanonského Bejrutu.

Nová základna bude znamenat vytvoření zhruba stovky nových přímých pracovních míst, což může být příležitost pro řadu lidí vrátit se zpět k práci v letectví.

Štítky