Eurowings otevře nové linky do Libanonu a Iráku

14.11.2020 - EvropaNěmecká nízkonákladová aerolinie Eurowings otevře postupně v příštích měsících hned tři linky do libanonského Bejrútu a novou linku do iráckého Erbílu. Společnost počítá s tím, že nová spojení využijí zejména Libanonci a Iráčané žijící v Německu pro návštěvu své vlasti.

(foto: Oliver Roesler/Eurowings)

Jako první bude otevřeno 19. prosince pravidelné spojení z Berlína do Bejrútu. Novou linku bude Eurowings létat zatím dvakrát týdně vždy v úterý a v sobotu. Od 22. prosince společnost nabídne cestujícím další spojení do libanonské metropole, a to z Düsseldorfu. Rovněž tato linka bude operována dvakrát týdně vždy v úterý a v sobotu. Třetí linku do Bejrútu otevře německý low-cost dopravce v únoru příštího roku ze Stuttgartu. Tato linka má být provozována jednou týdně vždy v úterý. Ceny jednosměrných letenek z Německa do Libanonu začínají na 139 eurech.

Od 19. prosince začne Eurowings také do Iráku, když otevře linku z Düsseldorfu do Erbílu. Linka do správního centra iráckého Kurdistánu bude provozována dvakrát týdně vždy v úterý a v sobotu. Jednosměrná letenka do Erbilu začíná na 159 eurech

„Návštěva rodin a přátel je zvláště důležitá v krizové době. Lidé všech národností pravidelně navštěvují své příbuzné. Umožňujeme to díky přímým letům do příslušných domovských zemí“ uvedl výkonný ředitel Eurowings Jens Bischof. „Vidíme pokračující stabilní poptávku v tomto segmentu, i v posledních týdnech a měsících koronavirové krize,“ dodal Bischof.

Témata