Eurowings poprvé nabídne lety do Ruska a Gruzie

11.04.2021 - EvropaNěmecká nízkonákladová aerolinie Eurowings zařadí v létě do své nabídky poprvé Rusko a Gruzii. Tato dceřiná společnost Lufthansy v červenci zahájí nové linky z Düsseldorfu do Jekatěrinburgu (2x týdně), Krasnodaru (1x týdně) a Tbilisi (2x týdně). Všechny tři linky budou obsluhovány Airbusem A320 pro 170 cestujících.

Centrum ruského Jekatěrinburgu. Vpravo pravoslavný chrám Všech svatých na krvi (foto: Eurowings)

Letenky na obě nové linky do Ruska a spoj do Gruzie jsou již v prodeji prostřednictvím webu společnosti a dalších distribučních kanálů. Jednosměrné letenky do Ruska začínají na 120 eurech při letu v tarifu Basic s příručním zavazadlem do 8 kilogramů. Letenky do Gruzie pak stojí od 90 eur.

Linky do Ruska cílí především na segment cestujících letících za návštěvou příbuzných či přátel. Nová linka do Gruzie je určena také turistům, kteří chtějí navštívit tuto kavkazskou republiku.

Eurowings se začaly již u dříve oznámených linek do Libanonu a Iráku zaměřovat na cestující letící za návštěvou příbuzných. Společnost v prosinci loňského roku zahájila lety do Bejrútu a Erbilu v kurdské části Iráku. Eurowings vidí v tomto segmentu příležitost k růstu a novými linkami reaguje na rostoucí poptávku.

(foto: Eurowings)

Témata