Eurowings nasadí Airbus A340 na linky z Vídně

01.01.2018 - EvropaNízkonákladová aerolinie Eurowings bude v 1. čtvrtletí letošního roku létat se čtyřmotorovým letounem Airbus A340 pronajatým od Brussels Airlines na linkách /do Vídně. Od 28. února bude společnost létat s A340 šestkrát týdně mezi Düsseldorfem a Vídní. Od 1. března bude letoun rovněž nasazen na linku Eurowings z Vídně do Palma de Mallorky. Na obou spojích bude létat Airbus A340 do konce platnosti zimního letového řádu. Podle vyjádření mluvčího společnosti pro server Airliners.de společnost nasadí A340 na tyto linky kvůli výcviku posádek.


(ilustrační foto: Eurowings)

Od konce dubna začnou Brussels Airlines létat s jedním letounem A330 a dvěma A340-300 na dálkových linkách Eurowings z Düsseldorfu. Na lince do Punta Cana Brussels Airlines v Dominikánské republice nahradí od 28. dubna Boeing 767 společnosti Privatair, který v současnosti létá pro Eurowings. Od stejného dne Eurowings zahájí lety z Düsseldorfu do New Yorku-JFK. Tuto linku v minulosti provozovala zkrachovalá společnost Air Berlin.

Od 30. dubna nahradí začnou letouny Brussels Airlines létat na lince do Cancúnu v Mexiku a od začátku května také na nových linkách Eurowings z Düsseldorfu do Fort Myers a Miami na Floridě. Na lince do Miami nahradí Eurowings mateřskou Lufthansu, která lety koncem března ukončí.

Štítky