Eurowings nahradí Austrian na letech z Berlína do Innsbrucku

16.09.2023 16:15 - EvropaZimní "lyžařská" linka z Berlína do Innsbrucku původně plánovaná Austrianem byla přesunuta na sesterský Eurowings. Stalo se tak v souladu se strategií mateřské Lufthansa Group, která určila roli Austrianu jako síťového dopravce s uzlem ve Vídni.

Již v minulosti tak Austrian musel převést své celoroční linky z menších rakouských měst do Německa na sesterského dopravce Eurowings či Air Dolomiti. Loni provozoval Austrian linku z Innsbrucku do Berlína 1x týdně. Letos plánoval navýšit její frekvenci na 2x týdně.

Nyní však převezme tuto "lyžařskou" linku společnost Eurowings. Bude ji provozovat od 23.12.2023 2x týdně ve středy a soboty. Eurowings provozuje do Innsbrucku též zimní sezónní linku z Hamburku. Tu letos navýší o jednu týdenní rotaci na čtyři spojení týdně. Provozovat ji bude ve středy, pátky, soboty a neděle. Poznamenejme, že Eurowings létá do Innsbrucku též i ze své základny ve Stockholmu-Arlandě.

Otázkou zůstává, co bude s nově plánovanou linkou Austrianu z Hamburku do Klagenfurtu a z Innsbrucku do Amsterdamu. Lze očekávat, že je jen otázkou času, kdy budou také převedeny z Austrianu na Eurowings či jinou sesterskou společnost skupiny Lufthansa Group.

Boeing 737-800 společnosti TUIfly v barvách společnosti Eurowings startuje z Innsbrucku, únor 2020 (autor: BriYYZ, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata