Eurowings nabídne lety z Vídně do Agádíru

06.07.2017 - EvropaNízkonákladová společnost Eurowings rozšíří na podzim nabídku letů ze své základny ve Vídni o spojení do Agádíru na jihu Maroka. Nová linka bude provozována od 4. listopadu 2017 jednou týdně. Na trase bude létat letoun Airbus A319 v konfiguraci pro 138 cestujících. Odlety z Vídně jsou plánovány vždy na sobotu 12:40, přičemž let bude trvat čtyři a půl hodiny. Nové lety Eurowings budou konkurovat lince rakouské společnost Niki, které létají do Agádíru rovněž jednou týdně a spojením Austrian Airlines a Niki do Marrákeše.

Eurowings - Airbus A319 (foto: Mark Harkin/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Podle tiskové zprávy Eurowings nabízí společnost cestujícím z Vídně "hustou síť tras, která kombinuje oblíbené destinace pro dovolené a atraktivní metropole pro víkendové, obchodní a pracovní cesty". Eurowings jsou v Rakousku zastoupeny vlastní základnou vedle Vídně také v Salcburku. Otevření rakouských základen a báze v Palma de Mallorce představuje začátek celoevropské expanze Eurowings. Formálně jsou lety z Vídně a Salzburgu zajišťovány Eurowings Europe, v Rakousku registrovanou dceřinou společností Lufthansy.

Agadirská marina a dlouhé písečné pláže (foto: Michel Terrier/Wikimedia Commons - CC0 1.0)

Agadir, který je oblíbeným turistickým cílem, leží na jihu Maroka na pobřeží Atlantského Oceánu. Za městem se tyčí pohoří Atlas, odtud návštěvníci mohou zamířit také na Saharu. V roce 1960 zemětřesení zničilo starý Agádír. Následně bylo vystavěno město znovu podle moderních hledisek, s ulicemi v šachovnicovém vzoru, moderním přístavem a dobrou infrastrukturou. Lety do Agádíru je možné rezervovat prostřednictvím webu a mobilní aplikace Eurowings. Aerolinie prostřednictvím touroperátora Eurowings Holiday nabízejí pobytové zájezdy do tohoto marockého města.

Témata