Eurowings Europe získaly maltskou licenci, na Maltu přesunou své sídlo z Rakouska

14.10.2022 - EvropaNízkonákladová aerolinie Eurowings Europe Ltd. získala od maltských úřadu osvědčení leteckého provozovatele a provozní licenci. Dceřiná aerolinie Lufthansy tak přesune své sídlo z Vídně na Maltu. Jedním z důvodů přesunu jsou problémy s dvojím zdaněním mezd v Rakousku.

Oznámení Eurowings Europe o získání maltského osvědčení leteckého provozovatele (foto: Eurowings)

„Přesun na Maltu nám pomůže snížit administrativní náročnost pro naše zaměstnance na různých základnách v Evropě. Kromě toho nám maltský ekonomický a regulační rámec umožní vstoupit na nové trhy jako atraktivní letecká společnost a úspěšně působit ve vysoce konkurenčním prostředí“ uvedl Stefan Beveridge, výkonný ředitel Eurowings Europe.

Společnost v současnosti provozuje v základny v Praze, Stockholmu, Salzburku, Prištině a Palma de Mallorca. Flotila Eurowings Europe se skládá ze 6 letadel Airbus A319 a 13 A320.

Přesun na Maltu vnímá management jako důležitý milník pro expanzi společnosti. Maltská pobočka Eurowings Europe Ltd. má zahájit provoz 3. listopadu 2022. Do dubna příštího roku mají létat pod maltskou licencí všechny letouny v Rakousku registrované Eurowings Europe GmbH. Mělo by se jednat nejméně o dvacet letadel Airbus. Zatím byl na Maltě zaregistrován první letoun, Airbus A319 získal registraci 9H-EUL (dříve D-ABDP).

V současnosti létají letouny Eurowings Europe s rakouskou registrací (foto: Florian Klebl/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Témata