Eurowings dal do prodeje lety z Prahy na Zakynthos

14.02.2023 - Česká republikaLetecká společnost Eurowings dnes přidala do rezervačních systému další linku z Prahy, o kterých se již několik dnů spekulovalo. Nově bude létat z Prahy na řecký ostrov Zakynthos. Nová linka bude provozována v hlavní letní sezóně od 4. června do 1. října 2023 jednou týdně vždy v neděli. V rezervačním systému společnosti jsou nyní viditelné i lety mimo tyto termíny, to se ovšem již nejedná o přímé lety, ale lety s přestupem v Düsseldorfu

Odlety přímé linky jsou z Prahy v neděli v 6:50, nazpět poletí airbus společnosti z řeckého ostrova v 10:45. Prozatím jsou lety nahrány příliš čerstvě s moc nekonkurenční cenovkou 9499 korun za jednosměrný let v nejlevnější knihovací třídě bez odbaveného zavazadla. Lze očekávat, že v příštích dnech, zejména po oficiálním ohlášení této nové linky, ještě dojde k úpravám těchto cen směrem dolů.

Bílá písečná pláž Navagio se zrezivělým vrakem lodi je nejznámnější pláží ostrova Zakynthos (foto: GregMontani/Pixabay)

Zakynthos se nachází v západní části Řecka, v Jónském moři. Zakynthos je nejslunnějším ostrovem v celém Řecku. Ostrov se může pochlubit přírodovědeckou raritou, kterou je vzácný druh želvy, karety obecné. Zejména zátoka s pláží Laganas na jihu Zakynthosu se pravidelně stává místem, kam se želvy vrací naklást svá vajíčka.

Z Prahy na Zakynthos pravidelně létá především pro klienty cestovních kanceláří též společnost Smartwings. Letos přes hlavní sezónu má v plánu provozovat linku na Zakynthos denně kromě čtvrtka ovšem s odletem v dřívějších ranních hodinách. Zpáteční letenka nabízená individuálním cestujícím začíná u Smartwings na částce okolo 11 tisíc korun, a to bez odbaveného zavazadla. O něco výhodněji, na 9500 korunách za zpáteční let vychází letenky bez odbaveného zavazadla na sezónní lince Smartwings na Zakynthos z Brna či Ostravy.

Pohled na město Zakynthos, které je největším sídlem na ostrově. Město leží na východním pobřeží a je důležitou vstupní bránou pro turisty. Ve měste je přístaviště pro trajekty, nekolik kilometrů jižně se nachází mezinárodí letiště Zakynthos (foto: KatarzynaTyl/Pixabay)

Z nabízených cen zájezdů na Zakynthos tak lze poměrně jednoduše odhadnout, že drtivá většina cestujících na linkách Smartwings na tento řecký ostrov zřejmě využije kombinované nabídky zájezdu cestovní kanceláře. Neboť ty zřejmě díky úsporám z rozsahu dokáží stlačit cenu letenky na podstatně nižší částku než oproti cenám, které Smartwings volně v rezervačním systému nabízí individuálním turistům. V tomto nebude Zakynthos v nabídce společnosti Smartwings versus v nabídce cestovních kanceláří žádnou výjimkou.

Proto může případně cenově zajímavý tarif Eurowings ještě zahýbat s letitým českým zažitým schématem o letní dovolené na tomto řeckém ostrově a nalákat na ostrov také dovolenkáře, kteří raději preferují zařídit si vše sami před all-inclusive nabídkou cestovních kanceláří.

Pláž Gerakas na ostrově Zakynthos, říjen 2018 (foto: dronepicr/Wikimedia Commons - CC-BY-2.0)

Témata