Eurowings chce vykrýt sezónní špičku poptávky díky wetlease pronájmu

28.04.2021Přestože má letecká společnost Eurowings nyní v provozu jen 35 ze zhruba 100 letadel, očekává v létě 2021, že její flotila nebude schopna uspokojit obrovskou poptávku především po dovolenkových letech k moři. Dohodla se tak již nyní na opětovném letním wetlease pronájmu dvou letadel Boeing 737-800 se společností Tuifly. Obě letadla budou umístěna na letišti v Kolíně nad Rýnem. Společnosti Eurowings vypomáhaly letadla Tuifly již dříve. Počátky spolupráce obou aerolinií souvisí s bankrotem společnosti Air Berlin, která si od Tuifly v jednu dobu dokonce pronajímala až 14 letadel i s posádkami. Tehdy se Tuifly dohodla se společností Eurowings na dlouhodobém pronájmu sedmi svých letadel. Ještě před pandemií však Tufly omezila spolupráci jen na čtyři stroje, v průběhu pandemie v roce 2020 však Eurowings veškeré smlouvy o pronájmu cizích letadel vypověděl.

Nemusí se však jednat o jedinou letošní letní výpomoc pronajatého letadla i s posádkami - společnost Eurowings podle všeho jedná i s dalšími partnery, zejména se společností Helvetic Airways, která v minulosti pronajímala až polovinu své flotily z pohledu Eurowings koncernové sesterské společnosti Swiss. Helvetic Airways potvrdily, že v současnosti probíhají jednání o možném pronájmu jejich letadel typu Embraer. Pro úplnost připomeňme, že v minulosti létaly pro společnost Eurowings též i Airbusy ČSA s českými posádkami. Jednalo se především o zajištění vybraných letů z bází Eurowings ve Stuttgartu a Bruselu.

Airbus A319 s registrací OK-NEN a kombinací barev ČSA a loga Eurowings na letišti Stuttgart, červen 2019 (foto: Juke Schweizer, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0 )

Štítky