Také Etihad navyšuje počty letů do Moskvy

07.09.2022 - Asie & AustrálieEtihad Airways zvyšuje množství letů do hlavního města Ruska, na letiště Moskva-Šeremetěvo. Kromě dosavadního jednoho letu denně ze své základny v Abú Dhabí přidá nově arabský dopravce od 4. října ještě další tři rotace týdně. Nové rotace plánuje provozovat v úterky, čtvrtky a soboty. Na všechny lety mají být nasazovány dálkové letouny Boeing 787-9 Dreamliner.

Zimní letový řád Etihad Airways pro lety do Moskvy:

  • Abú Dhabí - Moskva Šeremetěvo, 03:45 - 08:20, denně
  • Abú Dhabí - Moskva Šeremetěvo, 08:15 - 12:50, út+čt+so
  • Moskva Šeremetěvo - Abú Dhabí, 11:45 - 18:10, denně
  • Moskva Šeremetěvo - Abú Dhabí, 14:45 - 20:40, út+čt+so

Dopravce ze Spojených arabských emirátů se tak zařadil po bok dalších dopravců z Perského zálivu, Turecka a Srbska, kteří profitují ze současné situace. Kvůli recipročním sankcím nemohou létat do Ruska letecké společnosti z Evropské unie, USA a Kanady a ruské společnosti zase do těchto zemí. Ruští dopravci mají také kvůli sankcím nedostatek náhradních dílů a tak nemohou dopravcům ze zemí Perského zálivu konkurovat.

Boeing 787-9 Dreamliner společnosti Etihad, květen 2019 (autor: Anna Zvereva, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Vycestování přes třetí země je pro ruské občany stále jednou z možností, jak se za současné situace dostat do světa. Ve snaze cestování Rusů ztížit, se před týdnem dohodli unijní ministři zahraničí na zpřísnění vydávání nových schengenských víz ruským občanům a výrazném snížení počtu vydaných víz. Současně země EU nebudou uznávat pasy vydávané ruskými orgány v okupovaných území Ukrajiny.

Témata