Etihad Airways obnoví lety do Pekingu

28.06.2022 - Asie & AustrálieBlízkovýchodní společnost Etihad Airways oznámila, že plánuje obnovit své pravidelné lety z Abú Dhabí do Pekingu. Linka bude zatím provozována od 29. června 2022 letouny Boeing 787-9 Dreamliner. Čínské úřady stanovily limit počtu cestujících, a tak bude linka zatím provozována jen jednou týdně. Etihad Airways jsou první zahraniční aerolinií, která obnovuje lety do čínské metropole od zavedení protikoronavirových restrikcí čínskou vládou letos na jaře kvůli šíření epidemie Covid-19.

Etihad Airways - Boeing 787 Dreamliner (foto: Etihad Airways)

Pro cestující na lince Etihad do Číny platí přísná pravidla. Cestující musí být plně očkováni. Pokud byla druhá dávka podána před více než šesti měsíci je nutná i třetí posilovací dávka. Všichni pasažéři musí být projít PCR testováním v některé z certifikovaných laboratoří, jejichž seznam je uveden na webu aerolinie. Pokud pasažér cestuje do Číny přes Abú Dhabí ze třetích zemí, musí být ve Spojených arabských emirátech po dobu čtyř týdnů před odletem.

Peking je druhou destinací v Číně, do které Etihad Airways obnoví své lety. Již dříve společnost začala opět létat svou linku z Abú Dhabí do Pekingu. Podle viceprezidenta společnosti Martina Drewa byla Čína pro Etihad vždy strategickým trhem a obnovení letů posiluje strategické partnerství mezi Spojenými arabskými emiráty a Čínou.

Témata