Etihad Airways navýší kapacitu na linkách do Evropy

16.01.2011 - Asie & AustrálieEtihad AirwaysEtihad Airways plánují letos posílit kapacitu na řadě stávajících linek. Společnost navýší kapacitu letů na linkách z Abú Dhabí do pěti evropských destinací. Společnost bude létat častěji do Paříže-Charles de Gaulle, kam se frekvence zvýší z deseti na čtrnáct letů týdně. Do Manchesteru budou Etihad Airways létat desetkrát týdně na místo dosavadních sedmi letů. Dalšími cíly, kterých se zvýšení dotkne, budou Ženeva, Miláno a Brusel, kam blízkovýchodní dopravce přidá vždy další dva lety, takže všechny tři destinace budou operovány osmkrát týdně.

Navýšení kapacity se týká i dalších linek Etihad Airways. Na lince do Pekingu bude společnost létat nově denně na místo dosavadních pěti letů týdně. Na denní frekvenci bude rovněž převedena nová linka do Bangalore, kam se nyní léta čtyřikrát týdně. Na linku do Chicaga společnost nově nasadí Boeing 777-300ER v konfiguraci pro 412 cestujících, který nahradí nyní užívané Airbusy A340-500 a A340-600.

Navýšení letů proběhne od června do srpna a umožní jej další nové letouny, které společnost převezme. Flotilu mají rozšířit tři Airbusy A330-300 a dva Boeingy 777-300ER. Strategií společnosti je létat hlavní trasy nejméně denně, nejvýznamnější linky pak dvakrát denně s cílem získat významný podíl mezi byznys cestujícími. Etihad Airways tak budou letos operovat 74 procent destinací nejméně s denní frekvencí.

Štítky