Ethiopian Airlines spojily Togo s Washingtonem

13.06.2022 - AfrikaLetecká společnost Ethiopian Airlines zahájila 1. června provoz na nové přímé lince z Lomé do Washingtonu. Jedná se o další linku do USA, kterou létá etiopský dopravce přes hlavní město Toga. Již dříve společnost otevřela spojení Lomé s New Yorkem-JFK (3x týdně) a Newarkem (4x týdně).

Nová linka Addis Abeba - Lomé - Washington je provozována třikrát týdně letounem Boeing 787-8 Dreamliner a doplňuje stávající denní linku do Washingtonu, která je provozována denně s mezipřistáním v irském Dublinu.

Uvítání Dreamlineru Ethiopian Airlines vodní slavobránou na letišti ve Washingtonu (foto: Ethiopian Airlines)

Lomé se profiluje jako regionální hub Ethiopian Airlines. Děje se tak díky spolupráci s tožskou společností ASKY Airlines, kterou Ethiopian Airlines manažerský řídí a má v ní 40% podíl. Cestující dálkových linek do USA mohou v Lomé přestoupit na regionální lety ASKY Airlines do destinací v zemích západní Afriky.

Společnost Ethiopian Airlines létá celkem do pěti destinací v Severní Americe. Vedle Washingtonu, New Yorku a Newarku dále svými linkami obsluhuje Chicago a Toronto. Celkem společnost vypravuje 29 letů týdně do Severní Ameriky. Tyto spoje jsou obsluhovány letouny Airbus A350, Boeing 777 a Boeing 787.

(foto: Ethiopian Airlines)

Témata