Ethiopian Airlines otevřou novou linku do Curychu

30.10.2022 - AfrikaLetecká společnost Ethiopian Airlines oznámila rozšíření své evropské sítě o Curych. Ten se stane po Ženevě druhou destinací etiopského dopravce ve Švýcarsku. Nová linka Addis Ababa - Curych bude provozována od 31. října třikrát týdně letounem Boeing 787 Dreamliner.

Podle generálního ředitele Ethiopian Airlines Mesfin Tasew bude nové spojení přispěje k usnadnění ekonomických a diplomatických vztahů nejen mezi Etiopií a Švýcarskem, ale také mezi Afrikou a touto zemí. V Curychu totiž sídlí mnoho finančních a bankovních společností, ale také některé mezinárodní organizace, například FIFA.

Ethiopian Airlines - Boeing 787 Dreamliner (foto: Ethiopian Airlines)

V nadcházející zimní sezóně se díky nové lince do Curychu zvýší počet letů mezi Etiopií a Švýcarskem ze současných čtyř na sedm týdně. Dá se očekávat, že linku bude využívat množství transferových cestujících mířících do dalších zemí Afriky.

Ethiopian Airlines jsou nyní největší a také nejrychleji rostoucí africkou aerolinií. Důležitý podíl na tom má široká síť destinací, ale také moderní flotila letadel. V současnosti společnost realizuje strategický plán Vize 2025, jehož cílem je posílit postavení Ethiopian Airlines v Africe nejen v přepravě cestujících, ale i v nákladní dopravě, údržbě letadel či ve výcviku posádek.

Témata