Ethiopian Airlines obnoví pravidelné lety do Moskvy

20.03.2022 - AfrikaLetecká společnost Ethiopian Airlines bude opět od 12. dubna létat na své pravidelné lince z Addis Abeby do Moskvy. Ta bude provozována čtyřikrát týdně letouny Boeing 787 Dreamliner. Etiopský dopravce přerušil své lety do Moskvy koncem února po vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu. Před invazí provozoval Ethiopian Airlines linku do Moskvy se zastávkou v Aténách letouny Boeing 737-800 nebo 787. Po obnovení bude linka létána bez mezipřistání.

Boeing 787-8 Dreamliner společnosti Ethiopian Airlines (foto: John Taggart/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Přes západní sankce pokračují v letech do Moskvy a dalších ruských měst někteří asijští a afričtí dopravci, jejichž země se k sankcím nepřipojily. To je i případ Etiopie, která se začátkem března na mimořádném zasedání Valného shromáždění OSN zdržela v hlasování o rezoluci, jež odsuzuje ruskou invazi a požaduje zastavení bojů.

Ethiopian Airlines díky své rozsáhlé africké síti umožňují návazné spojení do řady afrických zemí. Podle ruské asociace ATOR pravidelnou linku etiopského dopravce využívají také ruští touroperátoři pro své zájezdy do Keni, Tanzánie a Jihoafrické republiky. Dalším africkým dopravcem, který nadále létá do Moskvy jsou Royal Air Maroc.

V pondělí jsme zveřejnili seznam aerolinií létajících do Ruska. Země měla přímé letecké spojení s patnácti státy. Vypadá to, že počet zemí se nebude snižovat, ale naopak zvyšovat. To je dáno také tím, že řada linek byla přerušena dříve kvůli pandemii Covid-19 a cestovním restrikcím. Nyní se očekává, že dojde k obnovení provozu na některých z těchto linek.

Témata