Ethiopian Airlines obnoví lety do Středoafrické republiky

28.09.2023 12:05 - AfrikaLetecká společnost Ethiopian Airlines obnoví od 15. listopadu po několika letech své pravidelné lety do Bangui, hlavního města Středoafrické republiky. Linka z Addis Abeby do Bangui bude provozována třikrát týdně letadly Boeing 737-800 a bude mít mezipřistání v Džubě, hlavním městě Jižního Súdánu.

Boeing 737-800 společnosti Ethiopian Airlines na mezinárodním letišti v Addis Abebě (foto: A.Savin/Wikimedia Commons - FAL 1.3)

Výkonný ředitel Ethiopian Airlines Mesfin Tasew připomněl, že se nejedná jen o spojení Addis Abeby a Bangui, ale díky rozsáhle sítí společnosti získá hlavní město Středoafrické republiky také spojení do dalších více 130 destinací.

Ethiopian Airlines mají zkušenost s lety do Středoafrické republiky z minulosti. Naposledy společnost obsluhovala Bangui pravidelnou linkou v letech 2010-15.

Středoafrická republika není vyhledávaným cílem leteckých společností. Do Bangui v současnosti z velkých síťových dopravců létají jen Air France, Kenya Airways a Royal Air Maroc.

Témata